התקשר/י עכשיו

03-7785504 או השאר/י פרטים ונחזור אלייך
בדיקת פיצויי פיטורין

זכויות עובדים מבחינת חוק פיצויי פיטורים

חוק פיצויי פיטורים, תשכ"ג-1963, מפרט את הזכויות של העובד לתגמול בגין פיצויי פיטורין. החוק ישן מאוד ואינו מקיף את כל המקרים המתרחשים בימינו. לכן, אנו נתקלים בלא מעט מקרים שבהם קיים חישוב שגוי של פיצויי הפיטורין המגיעים לעובד ובסכומים ניכרים אשר מתבטאים באלפי שקלים ולעתים בעשרות אלפי שקלים.
כל תהליך ההתפטרות או הפיטורין חייב להתבצע תוך שיקול דעת ותוך קבלת החלטות נבונה מצד העובד. כך למשל, במידה שסיבת העזיבה היא רפואית, הרי שעל פי חוק מדובר בהתפטרות כדין מפוטר, כך שהעובד זכאי לפיצויים ולכל הזכויות הנוספות המגיעות למפוטרים.

רכיבי שכר המשפיעים על גובה פיצויי פיטורין

סוגיה חשובה נוספת מתייחסת לשאלה "באילו רכיבי שכר מתחשבים כבסיס לחישוב פיצויי הפיטורין?" התשובה לשאלה זאת משפיעה דרמטית על הסכומים שאותם צפוי העובד לקבל כפיצויי פיטורין.
חישוב מדויק של זכויות עובד בעניין פיצויי פיטורין הינו מסובך ומצריך ניסיון וידע. נכון להיום, ברוב המערכות הקיימות אצל המעסיקים לצורך חישוב זכות לפיצויי פיטורין, קיימות אי התאמות לחוק והן אינן מדויקות.
חשוב לדעת שכל עובד במדינת ישראל זכאי לפיצויי פיטורין גם במקרה של התפטרות וגם במקרה של פיטורין.
בסיועם של רואי חשבון ובודקי שכר מוסמכים, אנו מבצעים חישוב מדויק של פיצויי פיטורין המגיעים לעובד, ומציגים את ההפרשים בטבלאות ברורות ונוחות.

image page